Oppsummering Sandnes Cup runde #1

I helgen 13 & 14 juni var vi endelig klar til å arrangere første runde av Sandnes Cup hvor vi hadde ny rekord for påmeldte spillere, 62 påmeldte og 60 spillere som fullførte. Nydelig vær gjennom hele helgen satte standarden for to gode runder med frisbeegolf og ikke minst kåre årets første rundevinnere i klassene Open, Amatør, Junior og dame.

Det letteste hullet i helgen var hull 4, 7 og 13 som ble spilt på par, det vanskeligste hullet ble derimot hull 8 som ble spilt 1.2 over par.

I klassen Open stilte 24 spillere, her kom Tommy Myhre best ut av helgen med to solide runder, han slo til med -6 første runde og hele -8 på runde to som gjorde at det ble en meget overbevisende seier med -14 totalt i den øverste klassen.

Pallplassene:

  1. Tommy Myhre -14
  2. Endre Wangsholm -10
  3. Yngve Mæland -9

I klassen Amatør stilte 31 spillere til start, her ble Stian Glærum for sterk for resten av feltet med to gode runder på en +1 runde og +3 og totalt +4.

Pallplassene:

  1. Stian Glærum +4
  2. Siim Anton +9
  3. Maximilian Bielefeldt-Wøllner +11

I klassen Dame stilte det 7 spillere, her gjorde Trine Varaas Haugen rent bord og tok en overbevisende seier med en +5 runde, en +3 runde som gjorde at hun havnet på +8 totalt.

Pallplassene:

  1. Trine Varaas Haugen +8
  2. Merete Auestad +26
  3. Marte Iversen +28

I klassen Junior stilte det to spillere og det ble en kamp mellom to Tobias ‘er om den første turneringsseieren, med godt spill var det Tobias Hjorteland Schjølberg som stakk av med den gjeve førsteplassen med en runde på +16 og +12 som gjorde at han havnet på totalt +28.

Pallplassene:

  1. Tobias Hjorteland Schjølberg +26
  2. Tobias Skålevik +36

Vi har i år både ctp og acepott på Sandnes cup, det ble ingen ace første runde så den potten vokser videre inn i runde to, når det gjelder ctp premien har vi på grunn av flexstart valgt å premiere pallplassene i amatør på runde 1 + å trekke ut tilfeldige vinnere av en disk. følgende spillere kan vente seg premie:

Gavekort Aceshop:

  1. Stian Glærum 200kr
  2. Siim Anton 150kr
  3. Maximilian Bielefeldt-Wøllner 100kr

Vinner av en disk:

  1. Per Sigmund Aagenæs
  2. Sindre Eltarvåg
  3. Virgi Sokk

Oppsumering ukesgolf #8

På onsdagens ukesgolf i Sandnes Discgolf Klubb stilte det opp hele 147 spillere på startstreken for å kjempe om gode plasseringer, det er ett utrolig antall spillere som møter opp på en ukesgolf på en onsdag, det er ingenting å si på veksten i Sandnes Discgolf klubb for tiden.

Det enkleste hullet denne onsdagen var hull #4 og #7 som ble spilt på par (3) Det vanskeligste hullet denne uken var hull #8 som ble spilt 1.3 over par (4,3) (par 3).

30 spillere stilte i klassen Open, og det ble veldig spennende helt til siste kast for å avgjøre topp 3 plasseringene hvor det skilte 1 kast mellom 1 og 2 plass og ett kast fra 2 til 3 plass.

Seierspallen:

  1. Egil Sætren (-8)
  2. Yngve Mæland (-7)
  3. Endre Wangsholm (-6)

32 Spillere stilte til start i klassen middelmådig, her ble det ikke like spennende om palllassene, Espen Bernhardsen spilte en veldig god runde og tok en overlegen seier med en -3 runde.

Seierspallen:

  1. Espen Bernhardsen (-3)
  2. Svenni Haukalid (0)
  3. Jan Inge Strand og Ole Toni Johansen (+2)

Nybegynner klassen var den klassen med mest deltagere og det viser igjen i den veksten vi har hatt dette året, hele 73 spillere kjempet her om gode plasseringer, Krister Ånensen stakk av med seieren med en +1 runde.

Seierspallen:

  1. Krister Ånensen (+1)
  2. Ole Stangeland (+4)
  3. Brage Woie Svela og Hjalti Porisson (+5)

Vi ser en økning av damer som har begynt å spille aktivt, det er meget gledelig å se at veksten også skjer på damesiden, 7 spillere stilte opp i dameklassen, her spilte Trine Varaas Haugen en solid runde på +1 og seieren var aldri truet.

Seierspallen:

  1. Trine Varaas Haugen (+1)
  2. Marthe Iversen (+9)
  3. Renate Nordbø (+15)

I junior klassen har vi også en stor vekst og det stilte opp 5 juniorer på gårsdagens ukesgolf. Her spilte Tobias Hjorteland Schjølberg best og stakk av med seieren med en runde på (+19)

Seierspallen:

  1. Tobias Hjorteland Schjølberg (+19)
  2. Tobias Skålevik (+21)
  3. August Dahl-Strønstad